Kurye Çeşitleri Nelerdir?

Kurye dağıtım ve teslimat konusunda seçkin hizmetler vererek alıcıyı ve göndericiyi memnun etmek için çaba sarf eden bir meslek dalıdır denilebilir. Beklenti ve ihtiyaçlara yönelik olarak sürekli değişen, geliştirilen ve modernize edilen operasyonlar, nitelikli ve vasıflı personel, profesyonel işleyiş ve alıcıya ve göndericiye sağlanan eş zamanlı bilgi enformasyonu kurye şirketinin performansını ve kalitesini belirleyen ölçütler olarak sıralanabilir. Bu noktada müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda faaliyet gösterirken sektördeki atılımlardan ve rekabet ortamından beslenirken hizmet kalitesini arttıran kurye şirketleri, cazip ve güvenilir hizmetleri ile memnuniyet düzeyini arttırmaya çalışmaktadır. Doğruya ve ihtiyaca nokta atışı yaparken sahada birebir öneri ve şikayetlerin dikkate alınması bu konudaki en önemli kilometre taşıdır. Buna paralel olarak dosya, evrak ve paket gibi gönderilerin daha hızlı, güvenilir ulaştırılmasını sağlamak amacı ile birçok kurye çeşidi bulunmaktadır. Avcılar kurye hizmetleri farklı teslimat seçenekleri ve geniş araç filosu ile avantajlı hizmetler sunmaktadır.

İdeal Teslimat Yöntemi

Avcılar kurye çeşitleri genel olarak normal kurye, acil kurye, moto kurye, araçlı kurye, gece kurye, ekspres kurye, yaya kurye gibi seçenekler sunmaktadır. Bu seçenekler arasında bütçenize ve ihtiyacınıza yönelik olarak profesyonel hizmetler sağlayabilirsiniz.

Eş Zamanlı Bilgi Enformasyonu

Normal kurye kısaca belirtmek gerekirse, acil olmayan ve herhangi bir zaman kısıtlamasına dahil olmayan kuryelerdir. Kuryelik meslek olarak hızlılık esasına dayanır. Normal kurye teslimatlarında bu süre doğal akışında ve esneklik kazanabilmektedir. Teslim alındığı gün içerisinde 1 yahut 2 saatte alıcı adrese ulaşan bu kurye çeşidinde belge, evrak ve paketler planlanan süreçlerde tüm aşamalardan geçerek alıcıya güvenle teslim edilmektedir. Acil kurye ise normal kuryeye göre zamanla yarışan ve jet hızı ile gönderinin ulaştırılmasını sağlayan kurye çeşididir. Uzman personel ve son model motosiklet filosu ile trafiğe takılmadan paketleriniz ulaştırılmaktadır.
Gece kurye ise isminden de anlaşılacağı gibi gece saatlerinde teslimata olanak tanıyan kurye çeşididir. Gece saatlerinde Avcılar kurye acil ve ani gönderilerde bir telefon aracılığı ile paketiniz teslim alınarak alıcıya ulaştırmaktadır.
Moto kurye ise metropol kentlerde özellikle rağbet gören bir kurye uygulamasıdır. Son model ve marka motosikletler ve üstün sürüş kabiliyetine sahip güler yüzlü ve profesyonel kuryeler ile gönderileriniz emin ellerde hızlı bir şekilde alıcıya ulaştırılacaktır.