Kurye taşımacılığında yeniliklerin ve gelişmelerin yaşanması ile artık çok daha hızlı teslimatlar yapılmaktadır. Özellikle moto kurye ile hız kazanan dağıtım işlemleri herhangi bir trafik engeline takılmadan şehir içi ulaşımda hedefe yönelik son derece hızlı hizmetler sunabilmektedir. Bu durum moto kurye firmalarının daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır. İstanbul Avcılar moto kurye hizmetleri de bölgede bulunan tüm teslimatların çabuk ve seri olarak teslimatını gerçekleştirebilecek kapasiteye sahiptir. Motorlu kurye tercihinin sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Bunlar hızlı teslimat, alıcı ve gönderici ile birebir iletişim, 7/24 teslimat ve çalışma esnekliği ve en önemlisi de güven olgusudur.

Motorlu Kurye Hizmetleri ve Avantajları

Avcılar motorlu kurye şehir içi trafiğin fazla olduğu noktalarda acil olarak taşınması gereken gönderileri en hızlı şekilde alıcı adrese ulaştırmaktadır. Klasik kargo taşımacılığında var olan prosedür işleri ve sistematik bilgi enformasyonu ne yazık ki her zaman alıcı ve göndericiyi yeterli düzeyde bilgilendirmede yeterli olmayabilir. Ancak kurye taşımacılığında alıcı ve gönderici ile birebir ve özel olarak ilgilenilmekte, akıcı ve sürekli bilgi enformasyonu sağlanmaktadır. Fiyat bakımından da kargo taşımacılığına göre fiyat uçurumu bulunmamakla birlikte, güven duygusu ve hızlılık esası göz önünde bulundurulduğunda oldukça cazip bir avantaja dönüşmektedir. Öte yandan kargo taşımacılığı genel olarak yalnızca iş günlerinde ve mesai saatleri içerisinde hizmet verirken, kurye taşımacılığı her daim 7/24 hizmet verme ayrıcalığı sunmaktadır.

Kurye Hizmetlerinde Garanti Prosedürü Nasıl İşlemektedir?

Hem kargo hem de kurye taşımacılığını değerlendirmek gerekirse, amaç olarak aynı görevi üstlenen iki taşıma tipidir denilebilir. Ancak şehir içi teslimatlarda Avcılar motorlu kurye bir adım öne geçmektedir. Bu durumun en önemli nedeni ise yalnızca saatler hatta dakikalar içerisinde teslimatın güvenilir biçimde gerçekleştirilecek olmasıdır. Kurye taşımacılığında da teslimat türüne göre farklı seçenekler de bulunabilmektedir. Bunlar genel olarak ekspres hizmetler, VIP hizmetler ve standart teslimatlardır. Kurye vasıtası ile taşınacak bir paket, belge yahut benzer gönderiler, gerekli işlemlerin yerine getirilmesinin ardından garanti kapsamına da alınmaktadır. Bu sayede taşıma esnasında oluşabilecek her türlü problemden etkilenme gibi durumlar daha az yaşanacaktır.